Síla sociálního kapitálu na druhou

Potřebujete účinně a levně podpořit obchod či marketing? Využijte správně sílu sociálního kapitálu. Každá firma, která si dokázala vybudovat a následně používat sociální kapitál, vám potvrdí jeho praktičnost a užitečnost.

Co se pod sociálním kapitálem skrývá?

V podstatě se jedná o vaše kontakty a vazby, kterými disponujete a následně je dokážete využít pro váš byznys. Asi sami víte, že osobní vazby vždy fungovaly a fungují. Proto se často říká: není-li to o vazbách, tak je to o ceně.

Pokud potřebujete podpořit obchod, strategii, marketing, konkurenceschopnost, může vám sociální kapitál jistě pomoci. Jinými slovy, nemusíte se ve všem spoléhat jen na sebe, ale využijete vás sociální kapitál a jeho potenciál, tzn. kontakty těch druhých. Je to cesta, která bude vždy účinnější, rychlejší a levnější.

Účinnost sociálníhi potenciálu vždy ovlivňuje těchto  bodů:

  1. kvalita vašich služeb či produktů
  2. kvantita vašich stávajících obchodních partnerů - kontaktů
  3. kvalita a objem kontaktů vašich obchodní partnerů
  4. schopnost tyto vazby díky vzájemné výhodnosti proměnit v zisk
  5. váš systém budování a řízení komunity

Nebuďte na budování kapitálu sami

Z praxe však víme, že většina firem nemá na budování sociálního kapitálu dostatek času. Řešením je proto využít již vytvořené a fungující kooperující sítě, kluby či aliance. Je to časově i finančně výhodné. Samozřejmě je důležité si ohlídat, aby taková kooperující síť disponovala takovým potenciálem, který potřebujete. A nejedná se pouze o kvantitu a kvalitu, ale i o to, jak je daná síť řízená.

Pokud je taková síť řízena správně, má svého koordinátora a lze dobře využít nejen samotnou síť, ale i potenciál, který mají její členové. Říkáme tomu sociální kapitám na druhou. Máme letité zkušenosti s tím, jak se lze z desítek firem kooperující sítě postupně dostat k tisícovému potenciálu.

Jak zjistit více

Samozřejmě, že využití takové kooperující sítě má svá pravidla a zákonitosti, o které se s vámi, v případě zájmu, podělíme. Můžete od nás čekat zejména konkrétní a praktické příklady, na kterých vás seznámíme se zásadními přínosy sociálního kapitálu na druhou v praxi.

Chcete nezávazně zjistit, jak můžeme pomoci zrovna Vám?
Ozvěte se nám a domluvíme si konzultaci zdarma!

Miroslav Kohout / +420 602 563 950 / info@cbnetwork.cz / nebo vyplňte kontaktní formulář

Povinné pole Jméno a Příjmení.
Povinné pole Email.
Povinné pole Telefon.
Povinné pole Váš dotaz nebo požadavek.